How to clean leather jackets? #advice

Jak czyścić kurtki skórzane?

Nie jest tajemnicą, że aby dany materiał a właściwie ubranie służyło nam naprawdę długo należy o nie właściwie dbać. Dlatego warto jest sprawdzać metki nie tylko przed włożeniem ubrania do pralki, ale już w momencie zakupu. Dlaczego ma to aż tak duże znaczenie? Przede wszystkim jeśli posiadamy wiele ubrań, które przykładowo można prać  40 stopniach, to automatycznie o wiele łatwiej jest nam uzupełnić pralkę. Co z tego, że kupimy kurtkę, którą można pracz w 30 stopniach, skoro nie mamy z czym jej tak naprawdę wyprać? Stąd też właśnie sprawdzanie metki jeszcze przed dokonaniem zakupu  będzie się mogło okazać naprawdę wspaniałym rozwiązaniem i niezwykle pomoże w późniejszej dbałości o konkretne tkaniny. Należy przede wszystkim mieć na uwadze, że nie tylko chodzi o rodzaj tkaniny i to w ilu stopniach można ją prać. Są takie tkaniny, których nie można ze sobą łączyć, gdyż bardzo szybko tracą one swoje właściwości. I tak przykładowo nie wolno pod żadnym pozorem łączyć ze sobą firan i ręczników. Ponieważ te pierwsze stracą swoją biel.

Pranie ubrań

Wiadomo nie od dziś, że mimo wszystko nie każde ubranie i nie każdą tkaninę jesteśmy w stanie wyprać w  pralce. Są bardzo delikatne ubrania jak biustonosze, które mimo wszystko należy prać ręcznie, gdyż inaczej mogą one ulec zniekształceniu. Dlatego na to również należy zwrócić swoją uwagę już w trakcie zakupu. Z jednej strony im więcej ubrań z danego okresu nadaje się przykładowo do pralni chemicznej, tym większa będzie motywacja by można było się tam udać. Z drugiej jednak strony przy naprawdę sporej ilości to nie tylko problem, ale przede wszystkim bardzo duży koszt.

Przykładem ubrania, które na pozór wydaje się dość problematyczne jest oczywiście kurtka skórzana. Prawdą jest, że w ostatnim czasie kurtki skórzane są coraz bardziej modne, jednak z drugiej strony wiele osób się obawia kupna, gdyż zupełnie nie wiedzą w jaki sposób sobie z nimi poradzić. Jak właściwie o nie dbać? A także ważniejsze pytanie…

 Czy rodzaj skóry ma znaczenie?

Oczywiście że tak, i to naprawdę bardzo duży. Przede wszystkim wiele osób zdecydowanych jest na zakupienie kurtki ze sztucznej skóry. Po pierwsze jest ona znacznie tańsza, więc nie będzie szkoda w przypadku zniszczenia, po drugie obawiamy się że z tą naturalną nie damy rady i szybko ulegnie zniszczeniu. I tak jeśli chodzi o kurtki ekologiczne czyli tak zwaną dermę to można z powodzeniem prać ją w pralce w 30 stopniach. Wiadomo, że i tak jej żywotność nie będzie zbyt długa, gdyż ma zdolności do pękania, przez co prezentuje się mało estetycznie. Ponadto bardzo wiele osób narzeka, że niestety nie przepuszcza powietrza co oznacza, że zapięta powoduje nadmierne pocenie, natomiast rozpięta że się marznie. Wbrew pozorom warto jest postawić na skórę naturalną.

Skóra naturalna, pomimo tego, że jest ona droższa, to jednocześnie jej żywotność jest znacznie wydłużona, szczególnie jeśli naprawdę się o nią zadba. Problematyczne bywa właśnie zadanie, gdy nie ma się odpowiedniej wiedzy, jednak gdy już się ja posiądzie nie będzie to sprawiało większego problemu. I tak w przypadku chęci wyprania warto jest ją mimo wszystko przeprowadzić dość ostrożnie. Czyszczenie powinno odbywać się przy pomocy wilgotnej gąbki lub ściereczki. W ten właśnie sposób można będzie usunąć zabrudzenia, które już zdążyły zaschnąć.     Ponadto przynajmniej raz w miesiącu warto jest użyć specjalnego olejku czy pasty do skóry naturalnej, które należy wcierać i pozostawić do wyschnięcia. Tak naprawdę w każdym sklepie chemicznym można znaleźć preparaty dedykowane skórze naturalnej. Dlatego warto jest sprawdzić do jakiego typu skóry się nadaje a następnie zastosować wedle instrukcji. W ten sposób żywość skóry będzie naprawdę bardzo przedłużona. Wielu specjalistów zaleca również, by w sytuacji gdy przez najbliższy czas kurtka nie będzie nam służyła, delikatnie ją oczyścić a następnie nanieś na nią grubszą warstwę oliwki dla dzieci.

Dlaczego ma to tak duże znaczenie?

Przede wszystkim skóra naturalna ma skłonności do wysychania. Nadmierne wysuszenie z kolei powoduje, że traci ona ładny wygląd i niestety pęka. Dlatego nawilżenie jest podstawą, która pozwoli na cieszenie się kurtką przez naprawdę wiele lat. Co jeśli już pojawiły się pierwsze pęknięcia? Wystarczy udać się do specjalisty od skór, a on będzie w stanie sobie z tym poradzić. Jednak aby do takiej sytuacji nie dopuścić mimo wszystko należy pamiętać o pielęgnacji skóry. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest nie tylko pamięć o nawilżaniu, ale przede wszystkim zadbanie o to, by wszelkiego rodzaju zabrudzenia nie znajdowały się na niej zbyt długo, gdyż one również mogą prowadzić do pewnego rodzaju zniszczeń, które trudno będzie zlikwidować.

Naturalna czy eko?

Jeśli nadal ktoś się waha między skórą naturalną a ekologiczną, warto jest zastanowić się nad tym  jaki budżet mamy na taki cel. Tak naprawdę warto jest uzmysłowić sobie to, że jest to jeden wydatek na dłuższy czas w przypadku skóry naturalnej, z powodzeniem więc można będzie zastąpić jedną kurtką kilka innych, które w tym czasie ulegną zniszczeniu. Obecnie wybór kurtek naturalnych jest na tyle szeroki, że w każdym rozmiarze i fasonie można będzie znaleźć dla siebie coś fajnego. Wiadomo, że kurtki ekologiczne również mogą dłużej nam posłużyć, jeśli mimo wszystko będą one znacznie lepszej jakości.

Dlatego warto jest wybrać się na zakupy do znanych marek, ponieważ to właśnie one posiadają nie tylko bardzo szeroki asortyment, ale również dużą rozmiarówkę. Pozwoli to na znalezienie produktu, który będzie zgodny z oczekiwaniami i będzie pasował pod względem stylu. Od czasu do czasu moda się zmienia, jednak kurtki skórzane są pewnego rodzaju klasyką, która na dobre już weszła do naszej mody codziennej. Dlatego nawet jeśli początkowo ktoś nie był do tego przekonany, to mimo wszystko w dość krótkim czasie będzie mógł zmienić swoje zdanie. Możliwości jeśli chodzi stylizacje jest naprawdę wiele, co oznacza, że bardzo często wystarczy chwila, by móc się przekonać do takiego zakupu.

 

0 likes
Prev post: THE MOST BEAUTIFUL MOMENTS! MEMORIES FROM EGYPT… #3Next post: THE MOST BEAUTIFUL MOMENTS! MEMORIES FROM EGYPT… #4

Related posts

Comments

  • karyn.pl

    04/11/2018 at 15:51
    Reply

    Skóra jest ciężka do mycia i trzeba odpowiednich środków by jej nie zepsuć:) Buziaki:* Nowy post -> WWW.KARYN.PL

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adstranger

 

 

Liczba Wyświetleń
Facebook
Archiwum
Zaobserwuj mnie!


 

zBLOGowani.pl
Współpraca

Dresshead

 

Uniwigs